pályázat

Pályázat Tagintézmény-vezető beosztás ellátására

A Bajai Tankerületi Központ a "Közalkalmazottak jogállásáról szóló" 1992. évi XXXIII. törvény 20/A. § alapján pályázatot hirdet a Bácskai Általános Iskola Moholy Nagy László Tagintézményében Tagintézmény-vezető (magasabb vezető) beosztás ellátására.

Bővebben:

Tags:

Milliárdos fejlesztések az iskolákban

A Bácskai Általános Iskola fejlesztése című Európai Uniós pályázati projektet (EFOP-4.1.2) az Emberi Erőforrások Minisztériuma 683 millió forintos támogatásban részesítette.

A projekt a Bácskai Általános Iskola négy feladatellátási helyét érinti, melynek keretében a bácsbokodi székhelyű intézmény, illetve a tataházi, a katymári és a bácsborsódi tagintézmények infrastrukturális fejlesztése, korszerűsítése valósul meg, mondta Zsigó Róbert, a térség országgyűlési képviselője.

A bácsbokodi székhelyű intézményben átfogó felújítás történik (427,98 millió Ft). Érinti a tetőszerkezetet, a külső homlokzatok és a padlásfödém hőszigetelését, a teljes épületgépészetet, valamint a belső fal – és padlóburkolatok megújítását. Új nyelvi labor és több korszerű szaktanterem létesül, valamint informatikai eszközöket és új bútorokat, taneszközöket szereznek be.

Tataházán (145,06 millió Ft) az iskola homlokzati hőszigetelése, padlásfödém szigetelés, külső nyílászáró csere, valamint tantermi parkettacsere valósul meg.

Bácsborsódon (72,67 millió Ft) homlokzati nyílászáró csere és fűtéskorszerűsítés, Katymáron (37,29 millió Ft) az iskola külső homlokzata újul meg.

„Korszerű, a jogszabályi előírásoknak megfelelő köznevelési intézmény jön létre, mely nemcsak a tanulók komfortérzetére, hanem az intézményben zajló oktatási – nevelési feladatok ellátására is pozitív hatással bír”, hangsúlyozta Sárosi Magdolna, a Bajai Tankerületi Központ igazgatója. Lehetőség nyílik új pedagógiai módszertani megoldások bevezetésére és alkalmazására, valamint a meglévők fejlesztésére.

Tags: